Wystarczająco Dobry Człowiek

Wystarczająco Dobry Człowiek@wdc

8 followers
Follow
Wystarczająco Dobry Człowiek
Odejść, zasnąć na wieki, pójść do nieba, zgasnąć na wieki, kopnąć w kalendarz, wykorkować, czy wąchać kwiatki od spodu. Eufemizmy pełnią rolę kulturowych wytrychów przy poruszaniu trudnych tematów.

Ten epizod jest na temat śmierci bez wytrychów, ale też bez epatowania. akcentując śmierć jako nieodłączną część życia. Gościem jest Anja Franczak – założycielka Instytutu Dobrej Śmierci oraz doula (z greckiego „kobietę w służbie innym”) umierania.
Śmierć
Ep. 10
Śmierć
Wystarczająco Dobry Człowiek
Sesja terapautyczna oddychnia holotropowego to praca w poszerzonym stanie świadomości, w którym możliwe jest odreagowanie starych i głęboko ukrytych zranień. Gościem jest Tomasz Kwieciński – autor książki "Follow the call: Terapeutyczne doświadczenia w poszerzonych stanach świadomości". Tomasz przyprowadził tę metodę pracy do Polski. Mówimy o tym, czym są poszerzone stany świadomości, jak wygląda sesja oddechowa oraz kim jest facylitator, czyli osoba czuwająca nad całym procesem.
Oddychanie holotropowe
Ep. 09
Oddychanie holotropowe
Wystarczająco Dobry Człowiek
Nasze ciała przechowują informacje o wszystkich wydarzeniach z naszego życia. Trudne odzwierciedlane są w ciele w postaci blokad i napięć. Analiza bioenergetyczna Aleksandra Lowena lub po prostu bioenergetyka to metoda psychoterapeutyczna, która wykorzystując ciało pozwala dojść do źródeł blokad i przywrócić naturalną witalność – fizyczną i psychiczną. Gościem odcinka jest Jarosław Józefowicz, psycholog i psychoterapeuta pracujący metodami bioenergetyki oraz psychologii zorientowanej na proces.
Analiza bioenergetyczna Aleksandra Lowena
Wystarczająco Dobry Człowiek
Czym jest psychoterapia? Jaki jest jej cel? Co do zasady psychoterapia jest skomplikowanym zagadnieniem i nie sposób jej omówić w jednym odcinku. W ramach wstępu starałem się powiedzieć o rzeczach – w mojej perspektywie kluczowych – które mogą być pomocne w decyzji na temat podjęcia terapii. Jaki jest wybór metod, jak wybrać (terapeutę oraz rodzaj terapii).
Czym jest psychoterapia
Ep. 07
Czym jest psychoterapia
Wystarczająco Dobry Człowiek
EFT, czyli Technika Emocjonalnej Wolności to terapia krótkoterminowa. Jej skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych. Naszym Gościem jest Pani Ewa Chabros-Lalak – trenerka i instruktorka EFT. Mówimy o założeniach i sposobie działania metody. Załącznikiem do odcinka jest tak zwana rundka – podcast.popomoc.org/EFT-runda Serdecznie zapraszam do wysłuchania rozmowy.
Terapia krótkoterminowa EFT
Ep. 06
Terapia krótkoterminowa EFT
Wystarczająco Dobry Człowiek
Ten odcinek jest dość specyficzny (choć nadal wpisuje się w domenę podcastu), bo poświęcony technologii. A dokładniej jej ciemnej stronie, o której dużo się milczy. Naszym gościem jest Miłosz – programista, specjalista w dziedzinie systemów informatycznych oraz entuzjasta wolnego oprogramowania. Zapraszam do nietechnicznej rozmowy na temat technologii.
Ciemna strona technologii
Ep. 05
Ciemna strona technologii
Wystarczająco Dobry Człowiek
Czym jest szamanizm? Kim jest szaman? Jak widzi świat? Jakich używa metod pracy? A w ogóle co to za praca i komu jest potrzebna? Szamanizm nie ma nic wspólnego z religią, dogmatami, czarną magią. Ale o wszystkim klarownie opowiada nasz gość, szaman, Adam Łoniewski. Serdecznie zapraszam do drugiej części.
Szamanizm – część 2
Ep. 03
Szamanizm – część 2
Wystarczająco Dobry Człowiek
Czym jest szamanizm? Kim jest szaman? Jak widzi świat? Jakich używa metod pracy? A w ogóle co to za praca i komu jest potrzebna? Szamanizm nie ma nic wspólnego z religią, dogmatami, czarną magią. Ale o wszystkim klarownie opowiada nasz gość, szaman, Adam Łoniewski. Serdecznie zapraszam do pierwszej części.
Szamanizm – część 1
Ep. 02
Szamanizm – część 1
Wystarczająco Dobry Człowiek
Drogi Gościu! Zapraszam do wysłuchania pierwszej części podcastu Wystarczająco Dobry Człowiek. W zasadzie to jest zwiastun tego, czego będzie można się spodziewać w kolejnych odcinkach – niecałe 20 minut o tym kto, co i dla kogo.
Zwiastun
Ep. 01
Zwiastun
Wystarczająco Dobry Człowiek
Wystarczająco Dobry Człowiek to podcast Adama Kamińskiego. Wraz z Gośćmi przybliża różne perspektywy patrzenia na człowieka i Naturę. Odwołując się do psychologii, mitologii oraz tradycji plemiennych wychodzi poza główny nurt w poszukiwaniu metod, które mogą wspierać nas w tworzeniu wystarczająco dobrej wersji siebie … i świata.