Wystarczająco Dobry Człowiek

Wystarczająco Dobry Człowiek@wdc

8 followers
Follow

Wystarczająco Dobry Człowiek to podcast Adama Kamińskiego. Wraz z Gośćmi przybliża różne perspektywy patrzenia na człowieka i Naturę. Odwołując się do psychologii, mitologii oraz tradycji plemiennych wychodzi poza główny nurt w poszukiwaniu metod, które mogą wspierać nas w tworzeniu wystarczająco dobrej wersji siebie… i świata.

Jesteśmy w różnych miejscach na skali pomiędzy radością z nadchodzącego dnia, a przytłoczeniem tym, co ze sobą niesie. Zazwyczaj bliżej nam do tego trudniejszego bieguna. Nierzadko gubimy nasze potrzeby, zapominamy o naszym systemie wartości. Dobra wiadomość jest taka, że czasem niewielkim wysiłkiem można zmienić proporcje, a furtki znajdujemy tam, gdzie byśmy się ich nie spodziewali.

Wystarczająco Dobry Człowiek jest niejako kontrapunktem dla najlepszej wersji siebie. Nie ma nic złego w najlepszej wersji – czy w ogóle jest inna możliwość… Niemniej chodzi o odnalezienie własnego tempa, aby nie nadużywać się próbując doskoczyć do kolejnej wysoko postawionej poprzeczki. Małymi krokami możemy nie tylko nauczyć się elastyczności w poruszaniu się w coraz bardziej wymagającym świecie, ale również wnosić siebie i kreować świat, w jakim chcielibyśmy żyć.

Zadaniem podcastu jest budowanie świadomości wokół istotnych ludzkich kwestii. Mówimy o relacjach, miłości, sile (i odpowiedzialności z niej płynącej), śmierci – nie zawsze zgodnie z konwenansem. Zadajemy duże pytania i wspólnie z Gośćmi szukamy odpowiedzi.

Zapraszam wszystkich podróżników, poszukiwaczy i odkrywców. Wszystkich tych, którzy mają poczucie, że otaczający świat i uzgodnione w nim metody funkcjonowania nie oferują wystarczającej przestrzeni do pełnego wyrażania siebie. W końcu serdecznie zapraszam wszystkich tych, którym nie jest obojętny stan Ziemi, bo przecież jesteśmy tu tylko dzięki niej.

Na początku jest chaos, więc ciężko o deklaracje. Docelowo chciałbym spotykać się z Wami co 2 tygodnie na około godzinę. Wystarczająco Dobry Człowiek to wystarczająco dobry podcast. Technicznie można lepiej (zawsze można :) ), ale zakładam, że jakość będzie _wystarczająca, aby nie wypłoszyć Słuchaczy. Podobnie rzecz ma się z merytoryką – tu również zawsze można lepiej. Niemniej wierzę, że nasze rozmowy będą _wystarczająco wartościowe. A co z tego podcastu dla mnie? Jest tego trochę. Po pierwsze przekonanie, że dla wielu osób ten materiał może być wartościowy. Po drugie frajda z nietrywialnych spotkań. A poza tym dziennikarz ma przywilej publicznego uczenia się :)

O autorze

Psycholog, psychoterapeuta, były wolontariusz w hospicjum onkologicznym w Warszawie, zawodowo wspiera dorosłych z niepełnosprawnościami fizycznymi i umysłowymi. Zwolennik formy pełnej treści i transformujących relacji.

Traktujmy się z szacunkiem, a zmiana pojawi się niepostrzeżenie.

#_WDC #podcast #psychologia #szamanizm #autyzm #privacy #technology #eft

Society & Culture Health & Fitness › Mental Health
Możesz również śledzić mój profil na Mastodon. To niekomercyjna (a więc pozbawiona analizy, śledzenia, monetyzacji) wersja Twitter'a.

Stats

0 seasons 10 episodes First episode published on Dec 15, 2022